Údržba

 

 

Pro běžnou údržbu doporučujeme nože po každém použití omývat teplou vodou a mycím prostředkem (vždy pouze hladkou stranou houbičky) a osušit. Pokud víte že nože nebudete delší dobu používat, doporučujeme je před uskladněním naolejovat, a to jak ostří, tak rukojeť, naolejovaným ubrouskem nebo utěrkou.

Nože by se v žádném případě neměly mýt v myčce na nádobí, nechávat na odkapávači nebo mýt v přeplněném dřezu. Pro dlouhodobě ostrý nůž by ostří mělo přijít do kontaktu s materiály pouze při krájení potravin.

Nože nepoužívejte na sekání pecek, zmrzlých potravin, kostí ani dalších tvrdých předmětů, materiálů nebo jídla. Při správném nabroušení je ostří nože velice tenké a delikátní a mohlo by dojít k nalomení.

Nože neskladujte v šuplíku s ostatními noži, na odkapávači s nádobím nebo na dalších místech, kde by se ostří mohlo poškodit. Každý nůž se časem otupí, nicméně správným skladováním se dá životnost ostří výrazně prodloužit.

Pokud byste potřebovali další informace o skladování a údržbě nožů, neváhejte nás kontaktovat!

 

 

  

 

 

KATFINGER

Damascénská ocel je forma oceli s vysokým obsahem uhlíku vyráběna při vysokých teplotách z karbonové oceli s fragmenty železa v keramických nádobách fůzováním. Má větší obsah uhlíku než běžná ocel, tudíž se na povrchu tvoří charakteristický vzor, jedinečný pro každý nůž.

KATFINGER

67 vrstev vysoce odolné damaškové oceli s jádrem z nerezové oceli docílí ideální tvrdosti i pružnosti pro perfektní manipulaci. Leštěná rukojeť z materiálu G10 určeného pro dlouhou výdrž. Tvrdost našich nožů je hodnocena 60±2 HRC. Je extrémně ostrý, lehký a odolný vůči korozi.

KATFINGER

S výběrem Vám rádi kdykoliv poradíme ať už je to ohledně nákupu nože, brusného kamene nebo jejich údržby. Při objednávce do 12ti hodin Vám nůž pošleme do druhého dne, nebo jeho odeslání naplánujeme na jakýkoliv jiný termín.

KATFINGER

Najdete u nás také sady damaškových nožů s exkluzivními slevami, které Vám můžeme upravit přesně podle Vašich představ pro jakoukoliv příležitost.

KATFINGER

Damascénská ocel (pojmenována podle syrského města Damašek) je materiál složený z více druhů železa či oceli, které se překládají v několika vrstvách. Díky tomuto postupu a důkladnému leštění je zřetelná struktura těchto vrstev.

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení