KATFINGER | Profi Olive | sada damaškových nožů 7ks | KFs501

NA DOTAZ

Profesionální sada sedmi damaškových kuchyňských nožů ze série Olive. 67 vrstev damaškové oceli o tvrdosti 60±2 HRC. Profesionální ruční dobroušení a leštění. Ergonomická "D" rukojeť z olivového dřeva.

9500 Kč s DPH

14550 Kč s DPH Sleva 5050 Kč

HomeCredit - splátková kalkulačka

Dostupnost: Na dotaz

Výrobce: KATFINGER

Profesionální sada sedmi nožů ze série Olive se kterou zdoláte v amatérské i profesionální kuchyni jakýkoliv úkon. Každý z nožů ma originální, ergonomickou rukojeť z olivového dřeva v "D" tvaru. Sada obsahuje kvalitní ocílku s grafitovým potahem pro dlouhotrvající výdrž vašich nožů. Součástí balení je také stojan pro ideální uskladnňování nožů.

 

 Olive nůž šéfkuchaře

Nůž šéfkuchaře se stal v západních zemích nejoblíbenějším a nejpoužívanějším tvarem nože pro amatérské i profesionální kuchyně. 67 vrstev Japonské damaškové oceli s vysokým obsahem karbonu AUS-10V zajišťuje dlouhotrvající tvrdost, korozivzdornost a nevídanou sílu v jakémkoliv řezu. S rukojetí olivového dřeva která je chráněná proti jakémukoliv vstřebávání chuti nebo zápachu potom tvoří dokonale vyvážený nůž. Krájení, sekání, drcení ani porcování vám nebude dělat s tímto nožem jakékoliv problémy. Díky výše položenému hrotu a tím pádem zakřivenému ostří je vhodný i na kolébkové sekání například bylinek nebo zeleniny. Ruční dobrušování spolu s ručním leštěním zaručuje jak dlouhotrvající přesnost ostří, tak krásný lesk.

Délka nože : 330 mm
Délka čepele : 200 mm
Délka rukojeti : 130 mm
Tloušťka čepele : 2 mm

Olive Santoku

Japonská tradice mečířství a nožířství je těsně spjata se středověkými bojovníky samuraji. Tento Santoku 7" z damascénské oceli má tudíž svým tvarem kořeny, jíž ve starověkém Japonsku. Tato damašková ocel přeložená z 67 vrstev, se zvýšeným obsahem karbonu AUS-10V zajistí tvrdost a ostrost tohoto nože na velmi dlouhou dobu. „Santoku" což v přesném překladu znamená tři ctnosti (sekání, krájení a drcení), vystihuje přesně to, v čem tento nůž vyniká. Díky své výšce čepele až skoro po špičku zajišťuje pohodlné sekání, jeho dlouhá čepel zajišťuje pohodlný a dlouhý řez a s velkou plochou a tvrdostí čepele pro vás nebude drcení jakékoliv suroviny problém. Ergonomická "D" rukojeť z olivového dřeva díky své ochraně proti vstřebávání chutí i zápachů už pouze podtrhuje všestrannost tohoto nože.

Délka nože : 310 mm
Délka čepele : 180 mm
Délka rukojeti : 130 mm
Tloušťka čepele : 2 mm

Olive nůž na pečivo

Nože na pečivo se vždy vyznačují zubatým ostřím, kterým snadno a rychle rozkrojíte chleba nebo rozpůlíte rohlík. U kvalitního nože na pečivo je velice důležité, aby vlnité ostří bylo mírně prohnuté, aby se zachovala možnost s nožem mírně kolébat pro perfektní dokrojení pečiva. Jádro z materiálu AUS-10V a 67 vrstev damaškové oceli zaručuje dlouhotrvající tvrdost a korozivzdornost. To vše s kombinací s naší Ergonomickou rukojetí z Olivového dřeva která nevstřebává žádné chutě ani pachy zaručuje perfektní každý řez.

Délka nože : 330 mm
Délka čepele : 200 mm
Délka rukojeti : 130 mm
Tloušťka čepele : 2 mm 

Olive nůž na maso

Damaškový nůž na maso má speciálně uzpůsobenou čepel se špičkou pro přesné krájení a čištění nejen masa. 67 vrstev Japonské damaškové oceli AUS-10V má vysoký obsah karbonu. To zajišťuje vysokou ochranu proti korozi a extrémní tvrdost pro vždy perfektní sílu v řezu. Rukojeť z olivového dřeva má ochranu proti vstřebávání všech chutí nebo zápachů, je tudíž ideální pro použití v domácí ale i profesionální kuchyni. V provádění dlouhých řezů a hluboko ve větších kusech masa či okolo kostí je tento damaškový nůž díky své nižší čepeli jako doma. Ruční dobrušování spolu s ručním leštěním zaručuje jak dlouhotrvající přesnost ostří, tak krásný lesk.

Délka nože : 330 mm
Délka čepele : 200 mm
Délka rukojeti : 130 mm
Tloušťka čepele :2 mm

Olive vykošťovací nůž

Tvar tohoto nože oceníte především při oddělování masa od kosti, kůže nebo šlach. Nůž má pevnou čepel, která nemění tvar, aby vydržela styk i s tvrdšími potravinami. Čepel je u špičky zúžená, aby bylo možné přesné dokončení a opracování masa. 67 vrstev damaškové oceli s vysokým obsahem karbonu AUS-10V zajišťuje dlouhotrvající tvrdost, korozivzdornost a nevídanou sílu v jakémkoliv řezu. Náš vykošťovací damaškový nůž KATFINGER je lehký, má ergonomickou rukojeť z olivového dřeva, a úzkou čepel pro perfektní a bezpečnou úpravu jakékoliv potraviny.

Délka nože : 260 mm
Délka čepele : 140 mm
Délka rukojeti : 120 mm
Tloušťka čepele : 2 mm

Olive univerzální nůž

Univerzální, nebo také špikovací a nakrajovací nože, jsou tím nejvšestrannějším pomocníkem v jakékoliv kuchyni. Doma většina lidí sáhne po malém noži na drobnější práce a v profesionálních kuchyních má díky svému tvaru i délce také spoustu využití. Čepel je tvořena jádrem z materiálu AUS-10V a 67 vrstvami damaškové oceli což zaručuje dlouhotrvající ostří a korozivzdornost. S ergonomicky tvarovanou rukojetí "D" z olivového dřeva které nepřebírá žádné pachy nebo chutě je to skutečné výborný a všestranný pomocník pro kohokoliv.

Délka nože : 247 mm
Délka čepele : 127 mm
Délka rukojeti :120 mm
Tloušťka čepele : 2 mm 

Olive nůž na zeleniu

Menší nože jsou v kuchyni nejpoužívanější. Takovýmto damaškovým nožem můžete čistit zeleninu, maso, dělat ozdobné mísy nebo vykrajovat do potravin umělecká díla. Malým nožem s ostrou špičkou a čepelí se dají dělat velice malé a přesné řezy, důležité k dosažení perfektního výsledku vašeho pokrmu. 67 vrstev damaškové oceli s jádrem z materiálu AUS-10V zaručí, že s tímto malým nástrojem budete moct dělat zázraky v kuchyni ještě dlouho. Ergonomická rukojeť na našich nožích z olivového dřeva nepohlcuje žádný zápach ani chuť. Ruční dobrušování spolu s ručním leštěním zaručuje jak dlouhotrvající přesnost ostří, tak krásný lesk. 

Délka nože : 210 mm
Délka čepele : 90 mm
Délka rukojeti : 120 mm
Tloušťka čepele : 2 mm

 

 

 

 

KATFINGER

Damascénská ocel je forma oceli s vysokým obsahem uhlíku vyráběna při vysokých teplotách z karbonové oceli s fragmenty železa v keramických nádobách fůzováním. Má větší obsah uhlíku než běžná ocel, tudíž se na povrchu tvoří charakteristický vzor, jedinečný pro každý nůž.

Olive rukojeť

67 vrstev vysoce odolné damaškové oceli s jádrem z nerezové oceli docílí ideální tvrdosti i pružnosti pro perfektní manipulaci. Rukojeť z olivového dřeva určeného pro dlouhou výdrž. Tvrdost našich nožů je hodnocena 60±2 HRC. Je extrémně ostrý, lehký a odolný vůči korozi.

KATFINGER

S výběrem Vám rádi kdykoliv poradíme ať už je to ohledně nákupu nože, brusného kamene nebo jejich údržby. Při objednávce do 12ti hodin Vám nůž pošleme do druhého dne, nebo jeho odeslání naplánujeme na jakýkoliv jiný termín.

KATFINGER

Najdete u nás také sady damaškových nožů s exkluzivními slevami, které Vám můžeme upravit přesně podle Vašich představ pro jakoukoliv příležitost.

KATFINGER

Damascénská ocel (pojmenována podle syrského města Damašek) je materiál složený z více druhů železa či oceli, které se překládají v několika vrstvách. Díky tomuto postupu a důkladnému leštění je zřetelná struktura těchto vrstev.

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení