KATFINGER | Damaškový nůž Santoku 5" (12,5cm) | KF108

KATFINGER | Damaškový nůž Santoku 5" (12,5cm) | KF108

SKLADEM DUBEN

Damaškový nůž Santoku s 67 vrstvami damaškové oceli o tvrdosti 60±2 HRC. 130mm / 5“ dlouhá, ručně dobroušená a doleštěná damašková čepel dělá z tohoto menšího Santoku skvělý nůž. S menší rukojetí se hodí na jakoukoliv preciznější práci.

1913 Kč s DPH

2250 Kč s DPH Sleva 337 Kč

Výrobce: KATFINGER

Nůž je možné předobjednat se slevou 15%! Pro tento nůž očekáváme naskladnění v průběhu dubna. Po předobjednání s vámi budeme v kontaktu a budeme Vás informovat o průběhu vyřízení Vaší zásilky. Pro více informací pište na katfinger@katfinger.cz nebo volejte na +420 736 752 577.

Tento model damaškového Santoku je inspirován samurajským mečem zvaným wakizaši, což byl krátký meč nošený vedle klasické katany pro boj v uzavřených prostorách. Stejné jako wakizaši je toto Santoku určené na preciznější úkony než běžný nůž. Santoku v překladu z japonštiny znamená „tři ctnosti“ a to sekání, krájení a drcení což jsou přesně úkony, ve kterých tento nůž vyniká. 67 vrstev damascénské oceli okolo jádra z materiálu vG10 zajistí dlouhotrvající tvrdost a korozivzdornost. Rukojeť je tvořená ze silně stlačeného materiálu G10 který krom jiných skvělých vlastností na sebe neváže žádné chutě nebo zápach. Ruční dobrušování spolu s ručním leštěním zaručuje jak dlouhotrvající přesnost ostří, tak krásný lesk. Tento nůž se může stát ideálním a chytrým dárkem k jakékoliv příležitosti.

  • Délka nože : 230mm / 9"
  • Délka ostří : 125mm / 5"
  • Délka rukojeti : 105mm / 4"
  • Výška : 30mm
  • Šířka : 2,2mm
  • Váha : 145g
KATFINGER

Damascénská ocel je forma oceli s vysokým obsahem uhlíku vyráběna při vysokých teplotách z karbonové oceli s fragmenty železa v keramických nádobách fůzováním. Má větší obsah uhlíku než běžná ocel, tudíž se na povrchu tvoří charakteristický vzor, jedinečný pro každý nůž.

KATFINGER

67 vrstev vysoce odolné damaškové oceli s jádrem z nerezové oceli docílí ideální tvrdosti i pružnosti pro perfektní manipulaci. Leštěná rukojeť z materiálu G10 určeného pro dlouhou výdrž. Tvrdost našich nožů je hodnocena 60±2 HRC. Je extrémně ostrý, lehký a odolný vůči korozi.

KATFINGER

S výběrem Vám rádi kdykoliv poradíme ať už je to ohledně nákupu nože, brusného kamene nebo jejich údržby. Při objednávce do 12ti hodin Vám nůž pošleme do druhého dne, nebo jeho odeslání naplánujeme na jakýkoliv jiný termín.

KATFINGER

Najdete u nás také sady damaškových nožů s exkluzivními slevami, které Vám můžeme upravit přesně podle Vašich představ pro jakoukoliv příležitost.

KATFINGER

Damascénská ocel (pojmenována podle syrského města Damašek) je materiál složený z více druhů železa či oceli, které se překládají v několika vrstvách. Díky tomuto postupu a důkladnému leštění je zřetelná struktura těchto vrstev.

Přihlášení